پشتیبانی محصولات و رزرو وقت مشاوره با دکتر سروش افشار

نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور +جدول

اخرین اخبار کنکور سراسری
نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور +جدول

خبرنامه دانشجویان ایران: آخرین روز انتخاب رشته آزمون سراسری فرا رسید و همچنان اخباری پیرامون کم و کیف نحوه انتخاب رشته داوطلبین کنکور ۹۴ به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ نحوه ثبت نام در دوره های بدون آزمون در دانشگاه پیام نوراستان البرزهمزمان با انتخاب رشته داوطلبان کنکورسراسری اعلام شد.

علاقه مندان به شرکت در دوره های بدون آزمون می توانند تا پایان امروز ۱۰ مرداد در رشته هایی که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور دانشجو می گیرند، ثبت نام کنند.

ثبت نام در دوره های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور همزمان با انتخاب رشته داوطلبان انجام می شود؛ در دفترچه انتخاب رشته داوطلبان، رشته محل های دوره های بدون آزمون دانشگاه پیام نور استان البرز مشخص شده است که داوطلبان می توانند این رشته ها را برای ورود به دانشگاه انتخاب نمایند.

ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه پیام نور از ۵ مرداد ماه همزمان با انتخاب رشته داوطلبان انجام می شود و داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و یا پورتال اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور استان البرز به نشانی http://alborz.pnu.ac.ir مراجعه نمایند.

داوطلبان می‌توانند پس از پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۵۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

داشتن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسط و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۹۴ اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای کلیه متقاضیان الزامی است.

چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت‌نام در ۲ و یا ۳ گروه آزمایشی است، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی مبلغ ۱۵۰ هزار ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) را دریافت کند.

منظور از ثبت‌نام در ۲ و یا ۳ گروه آزمایشی این است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛ هیچ داوطلبی نمی‌تواند بطور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کند.

داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ ثبت‌نام کرده‌اند ولی در جلسه آزمون غابب بوده و یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند نیازی به ثبت نام مجدد در این مرحله را ندارند و می توانند انتخاب رشته کنند مگر اینکه متقاضی انتخاب رشته در گروه یا گروه های آزمایشی علاوه بر گروه آزمایشی ثبت نامی خود باشند.

توضیحات لازم دراین خصوص در دفترچه راهنمای مذکور درج شده است که داوطلبان میتوانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آنرا دریافت و مطالعه نمایند.

نشانی مراکز:: واحدهای دانشگاه پیام نور استان البرز

 

امتیاز این مطلب
0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب دکتر افشار

بدون دیدگاه

Call Now Button